background

Reference

Miroslava Šarhanová Maixnerová
výtvarnice a lektorka výtvarných kurzů

Zdenka je mou osobní koučkou již přes 10 let. Na prvním setkání si mě tehdy získala svým humorem a současně neomylným smyslem trefit se do černého. Tahle kombinace se k sobě prostě hodí, protože vypořádat se s mnohými svými problémy bez humoru bývá náročné a bez pravého pojmenování věcí snad vysloveně nemožné.

Postupem času se z mých starostí staly výzvy a ze strastiplné pouti životem dobrodružství. Zdenčiny dlouholeté zkušenosti a široký rozhled mi dokázaly v mnoha pro mne náročných situacích pomoct najít to moje jedinečné řešení. Ovlivnila mě její lidskost a upřímnost, jednou z největších výzev pro mne totiž byly určitě blízké vztahy. V mnohém jsem se přestala schovávat, z rozvedené samoživitelky jsem se stala vdanou paní s velkou rodinou. A taky velkými pracovními ambicemi, které v průběhu let vypluly na povrch. Zdenku můžu vřele doporučit, pro mě je její práce dosud zcela jistě mou nejlepší životní investicí.

Petra Kryštofová
redaktorka

Semináře Principů života u Zdenky a Vaška velmi ovlivnily můj život. Přihlásila jsem se na ně ze zvědavosti a postupně v sobě objevovala věci, které mě brzdí a limitují na cestě za mými sny. Zjistila jsem, že emoce nemám na to, aby mi komplikovaly život, ale jako dar, který mi může pomoct vyznat se v sobě a zjišťovat, co opravdu potřebuju. Učím se je rozeznávat a už se jich tolik nebojím. Také postupně sloupávám vrstvy image a zjišťuju, že jich mám jako slupek cibule. Informace a zkušenosti získané a prožité na seminářích Principů života mi pomáhají zvládat životní výzvy a laskavé vedení manželů Pižlových přeju zažít každému, kdo má zájem rozvíjet se a hledat svoji jedinečnost.

Veronika Tesaříková
umělecké rytí kovů

www.veronikaengraver.com

Se Zdenkou Pižlovou jsem se poprvé setkala v její poradně před několika lety. Byla jsem tak nějak „zauzlovaná“ ve svém problému a rady všech kolem mě mi nijak nepomáhaly, ba naopak. Zdenka mi žádné rady nedala, ale pomohla mi díky svému úhlu pohledu podívat se na to z jiného hlediska. A v tom je jedinečná. Dokáže člověka (mě), tak nějak provázet/podpořit na cestě k sobě, k hledání sebe sama, k hledání své vlastní cesty ke svým cílům a touhám.

Díky jejím zpětným vazbám hledám tam, kde jsem nehledala, pokládám si otázky, které jsem si nepokládala a dávám si práci hledat odpovědi.

Zdenku nemohu doporučit všem. Pokud hledáte, jak je to všeobecně správně, jak by se to mělo dělat, jasné rady a návody, guru apod., tak tady ne. Vřele však Zdenku doporučuji lidem, kteří se rozhodli, že chtějí sami v sobě hledat „jak jinak“. I když mají tzv. splněno, ale stále mají touhu hledat nějaký jiný standard, jiné fungování, rozvíjet se apod., ale nevědí jak, tak tudy by cesta mohla jít.

Zkrátka použiji citát svého oblíbeného Marka Twaina: „Jediné místo, kde nalezneš pomocnou ruku, je na konci vlastního ramene.“ A Zdenka vás v tom hledání podpoří.

Zdenko, děkuji za tvé zpětné vazby, děkuji za tvou upřímnost, děkuji za tvou otevřenost i za tvou ochotu investovat emoce a vlastní zkušenosti. Vnímám, jak ses sama rozhodla neustávat, ale stále hledat „jak jinak“, a to je mi velkou inspirací.

Mgr. Lenka Horalová
farmaceutka a tanečnice

Se Zdenkou Pižlovou se znám již víc než deset let a za tu dobu jsem u ní absolvovala celou řadu skupinových seminářů, které jsou pro mě natolik podnětné, že mám stále důvod se účastnit dalších. Bez nadsázky totiž mohu říct, že práce se Zdenkou dala (nebo spíše dává, neboť se jedná o neustálý proces) mému životu nový směr, víru, že na základě sebepoznání a vlastních vědomých rozhodnutí mohu v životě dosáhnout toho, po čem skutečně toužím, že mohu změnit sebe sama směrem, kterým chci.

Při své práci Zdenka vychází z filozofického systému Principy života®. Ten sám o sobě představuje nesmírně moudrý a originální pohled na fungování světa, a způsob, jakým tuto filozofii při koučování či vedení seminářů používá právě Zdenka, považuji skutečně za špičkový.

Ke koučování Zdenka vždy přistupuje s hlubokým pochopením. Je z ní cítit neobyčejná laskavost a zájem o člověka, s kterým pracuje. Nefalšovaná radost z toho, když se vám jako klientovi/studentovi začne v životě dařit lépe. Nesmírně cenný je pro mě při Zdenčině koučování pocit naprosté důvěry a bezpečí i ve chvílích, kdy mi pomáhá uvidět nějakou nepříjemnou pravdu o sobě. Je totiž velmi snadné začít vnímat člověka, který vám nastavuje ne zrovna lichotivé zrcadlo, jako nepřítele. Když se však do této situace dostanu se Zdenkou, vím, že se mohu spolehnout, že pocit nepřátelství není na místě, že mne nikdo nechce zranit ani ponížit, naopak, že Zdenka mne právě nesmírně podporuje na cestě za mými cíli, že nám oběma jde v tu chvíli o to samé – dozvědět se, o co jde, o co přesně jde, jakými mechanismy si to bráním žít svůj život naplno.

Při pohledu z vnějšku, když sleduji, jak Zdenka na semináři koučuje jiného studenta, vnímám zase jiné aspekty její práce. Přijde mi neuvěřitelné, čeho všeho si dokáže povšimnout, na jak jemné podněty zareagovat, s jakou přesností nasměrovat celé koučování tam, kam je třeba, aby koučovanému pomohla projít spletitým labyrintem jeho představ až k úlevnému poznání, že s nohama na zemi je každá situace nakonec řešitelná.

Všechno to, co dělá Zdenčino koučování jedinečným, vnáší Zdenka i do svých skupinových seminářů. Je z ní cítit, že semináře ji nesmírně baví, vkládá do nich sama sebe s celou svou živelnou náturou. Uvolněná a bezpečná atmosféra seminářů potom podněcuje k živým reakcím a otevřenosti také nás studenty, a tak se každý seminář stává jedinečným a neopakovatelným zážitkem. Pokaždé s jinou chutí, barvou a vůní, podle ingrediencí, které do nich každý z nás zúčastněných právě přimíchá. A pokaždé s novým kouskem poznání, který si můžeme zasadit do své vlastní mozaiky života.

MUDr. Martin Začal
lékař

K seminářům Principy života® a konkrétně ke Zdence Pižlové jsem se dostal na doporučení mé mámy, která u ní také absolvovala cyklus seminářů. Když jsem vyhledal filozofii Principy života®, potažmo semináře Zdenky, nějak jsem tenkrát moc nepřemýšlel nad tím, kdo mi tuto filozofii představí, spíš jsem byl zvědavý, o co vlastně jde, jestli mi to může k něčemu být. Postupně seminář po semináři jsem se seznamoval jak se Zdenkou, tak s Principy života, a když jsem nedávno přemýšlel, jestli studovat dál a jestli studovat u Zdenky, dospěl jsem k názoru, že studovat ano a u Zdenky rozhodně.

Proč chci dál studovat? Protože jsem postupem času zjistil, že už to vlastně jinak nejde. Poznal jsem, že se dá fungovat jinak – samozřejmě ne vždycky se mi to daří – začal jsem se víc obracet k tomu, jak co cítím a vnímám a ne jak se to všeobecně má nebo dělá, zjistil jsem, že když chci žít NĚJAK, musím proto taky NĚCO udělat, a hlavně mi došlo, že to mám ve SVÝCH rukou, i když to tak kolikrát na první pohled nevypadá.

A proč u Zdenky? Rád se vracím na Zdenčiny semináře hlavně pro její drive, velkou energii, s jakou se do seminářů pouští, také její názornost, kdy dává svoji zkušenost s touto filozofií, povídá o něčem, co prožila a jak čemu rozumí ona, a tím vlastně přibližuje celou filozofii víc než pouhou teorií. A co oceňuji nejvíc, je pocit bezpečí, který na jejích seminářích znám. Vím, že s ní můžu mluvit o všem a zpět se mi dostane zájem, respekt a hlavně její úhel pohledu, který mi kolikrát rozšířil obzor a pomohl najít cestu ze zdánlivě neřešitelného problému. Na druhou stranu z vlastní zkušenosti vím, že Zdenka není kouč pro každého, pro někoho je její živost, otevřenost a upřímnost prostě příliš. Já tenhle přístup potřebuju.

Mgr. Alena Budařová
majitelka společnosti A. T. Future, s.r.o.

Ke Zdence Pižlové jsem poprvé přišla asi před deseti lety. V té době jsem byla se svým životem nespokojená, věci v mém životě pro mě končily často nepříjemnou zkušeností a já jsem pořád nerozuměla tomu, proč to tak je a co bych mohla udělat proto, aby to bylo jinak. Díky Zdence jsem se dostala ke studiu Principů života®, praktické životní filosofie, jejíž semináře Zdenka přednáší. Na spoustu mých otázek jsem našla odpověď a mnoho věcí v mém životě jsem si vylepšila.

Vypíchnout jednu oblast je velmi těžké, protože jsem změnila mnoho, jak v pracovním, tak osobním životě. Pokud ale jako příklad uvedu situaci, která je pro mne aktuálně bolavá a kde si velmi cením Zdenčiny podpory a naprosto profesionálního koučinku, jejího nezaměnitelného úhlu pohledu a lidské podpory, tak je to v mém vztahu k synovi. Tomášek se narodil předčasně, o dva měsíce dříve, dnes jsou mu čtyři roky. V mnoha věcech je pozadu oproti svým vrstevníkům. V jeho případě odborníci buď krčí rameny, často si neví rady nebo naopak stanovují jasné diagnosy s nepříznivým výhledem na zbytek života. V těchto na první pohled neřešitelných a pro mne skličujících situacích je Zdenka naprostý mistr kouč. Mně se díky ní pak daří měnit můj postoj vůči synovi a tím pak i zdravě ovlivňovat jeho vývoj, ale také moje prožívání celé situace. Učím se nenechat jej ani sebe v tom, že je vše špatně a nedá se nic dělat. Ale naopak se učím hledat to zdravé, co v něm je, a tyto jeho části rozvíjet a podporovat. Vidím na něm, jak pak získává větší sebedůvěru v sebe sama a jak má okamžitě větší radost ze života, když něco zvládne. A když se teď zamyslím nad jedním z mnoha důvodů, proč je pro mě Zdenka tak cenná, tak je to možná právě proto, že mne podporuje v mých zdravých částech, na které já často zapomínám, protože koukám na svět často černě, a že hledá řešení tam, kde já žádné už nevidím.

Kdybych měla Zdenku popsat někomu, kdo ji ještě neviděl, tak bych řekla, že je to na první pohled vlastně obyčejná, laskavá paní, která je zároveň ale naprosto neobyčejná. Sama ve svém životě prochází různými situacemi, které postupně pojmenovává. Její mnohaletá zkušenost v koučinku se projevuje v její práci.

Pro mne je Zdenka „Mistr kouč“. Pokaždé, když přijdu na její seminář, tak vidím, jaký obrovský kus práce zase udělala, jak se mění a zdokonaluje ve své profesi. Dnes již filosofii Principy života® vystudoval u Zdenky i můj manžel, který je svojí profesí regionálním ředitelem v developerské firmě. Jsme spolu dnes již deset let a troufám si říct, že máme blízký vztah, založený na důvěře, a že jsme si stále blíž, což je to, oč jsem po celou dobu tolik stála.

Mgr. Michaela Burianová
právnička

Zdenčin přístup k učení seminářů mě fakt hodně baví. Baví mě jednak díky rozmanitosti lidí, kteří se tam sejdou, a také díky rozmanitosti jejich příběhů, ale hlavně díky Zdenčinu humoru, se kterým na nich učí, díky její moudrosti a zkušenostem, které umí nabídnout ve vhodnou chvíli k podpoře všech, co na seminář přijdou a chtějí třeba najít, co jim v životě chybí, nebo změnit něco, co jim nevyhovuje.

Mně Zdenčiny semináře podpořily v tom, že jsem si našla pro mě super partnera, se kterým se vzájemně podporujeme, vzali jsme se a čekáme rodinu. Našla jsem si také nové vztahy, o něž se můžu opřít, když potřebuji něco vyřešit.

Jsem ráda, že jsem našla živé a interaktivní semináře, kde nevládnou intelektuální a direktivní poučky typu „mělo by se“ a „tohle je správný postup“, u těch jsem totiž vždycky usínala.
Zdenka mě vždycky překvapí pohledem, který je nový, pro mě třeba dosud neznámý a hlavně opřený o zkušenost z jejího osobního života. Prostě učí to, co žije, a to je moc inspirativní.

MUDr. Josef Rotnágl
lékař

Semináře Principy života® u Zdenky Pižlové jsem začal studovat v roce 2012 a mohu říci, že od té doby můj život prošel výraznou změnou. Podařilo se mi uspořádat si vztahy a rodinný život a dá se říci, že se mi podstatně lépe začalo dařit i co se týká mého zdraví, profese a podnikání. Také lidé v mém okolí na mě působí spokojeněji. Ta změna nevycházela z toho, že by mi někdo říkal, co a jak mám dělat, ale z toho, že jsem se díky informacím a zkušenostem, které mi poskytla Zdenka Pižlová, začal učit orientovat v tom, co chci, ve svých pocitech a ve svých postojích k sobě s svému okolí.

Jako lékař chci upozornit na to, že naše nemoci a neduhy, stejně jako vše v našem životě, má podstatu, která vychází z přístupu k sobě a svému okolí, že se nám samovolně nedějí, ale do svého života je svým způsobem zveme a dáváme jim v našem životě prostor. Pokud vám nestačí přežívat, ale chcete žít, máte chuť se učit moudrosti a potřebujete růst, chcete vzít život do svých rukou a učit se proměnit v něm problémy v šance, pokud se vám nechce svalovat své neúspěchy na okolí a na osud, pak vám mohu vřele doporučit navštívit Zdenku Pižlovou a zapsat se do seminářů filozofie Principy života®. Setkáte se s moudrostí a zkušeností, která vám pomůže pracovat na sobě.

Mgr. Eva Ujlakyová
projektová manažerka v mediální společnosti

So Zdenkou som sa stretla na seminároch vzdelávacieho systému Princípy života®. Zapáčili sa mi jej obrovský temperament a vášeň, s akou semináre vedie, jej zmysel pre humor, úprimnosť, zdieľanie vlastných skúseností, a láskavosť a citlivosť, s ktorými k človeku pristupuje. Veľakrát ma v živote úplne zásadne podporila v tom, aby som šla za svojim snom žit šťastný, spokojný a naplnený život.

Vždy ma dokázala podporiť v tom, aby som hľadala príčiny mojich problémov a starostí v sebe, aby som pochopila ich skryté dôvody a súvislosti a aby som šla za svojim snom žiť šťastný, spokojný a naplnený život. Keď som ju spoznala, bola som veľmi nešťastná v dlhoročnom vzťahu, ktorý sa nikam nehýbal. Nevedela som, čo s tým, nechcela som sa rozísť, ale nebola som šťastná. Veľmi pomohlo, že po nejakom čase začal so mnou študovať aj moj partner. Obaja sme mali od druhého očakávania, ktoré sme si nedokázali naplniť. Spolu sme odkryli mnohé skryté súvislosti našich problémov a nezrovnalostí a prehĺbili tak svoj vzťah. Dnes, po dvoch rokoch spoločného štúdia, máme krásne dieťaťko a chystáme svadbu.

Zuzana Kavasilas
průvodkyně

Se Zdenkou jsem se setkala poprvé v roce 2012, postupně jsme se lépe poznaly a přiblížily se, a přestože nejsme „klasické kamarádky“, považuji vztah s ní jako jeden z těch hlavních, pro mě klíčových vztahů. Když přemýšlím, čím to je, tak to hlavní, co mám na Zdence ráda, je její laskavost, živost, srdečnost a jedinečný úhel pohledu, kterým mě doteď nepřestala překvapovat…

Kdykoli mě koučovala, ujasnila jsem si mnohé zásadní věci. Díky tomu jsem dnes vdaná, mám malého syna a přestože nezapadám do klasických škatulek ani v Čechách, ani v Řecku, odkud je můj manžel a kde trávíme větší část roku, s její podporou se mi daří tvořit si život ke své vlastní spokojenosti.

Moje zkušenost ze seminářů je taková, že ať už tam přijdu v jakémkoliv rozpoložení, vždycky se mi postupně daří dostat nohama zpátky na zem, dostat se sama k sobě a k tomu podstatnému. Momentálně semináře absolvuji i s manželem, oba nás baví a využíváme je ke zkvalitnění života a našeho vztahu. V podpoře jedinečnosti oproti „škatulkování“ a tomu, jak by se co správně mělo, tak v tom je pro mě Zdenka jedinečná!

Tomáš Skopal
senior software engineer

“Často říkám, že semináře Principů života vedené Zdenkou mi změnily a zachránily život. Před začátkem studia jsem procházel těžkým životním obdobím. Věřil jsem také, že smyslem života je vychovat děti, kupovat si stále lepší a lepší auta a dvakrát ročně jezdit na drahou dovolenou. Mé tělo s takovým falešným pohledem na svět odmítalo fungovat. Bolelo mě břicho, trpěl jsem úzkostmi, začínaly se mi třást ruce a byl jsem celkově vyčerpaný.

Na každém dalším semináři jsem se nepřestával divit, jaké další image a iluze ve svém životě mám. Zdenka mě intenzivně podporovala a pomáhala mi hledat pro mě novou a lepší cestu. V průběhu studia jsem se oženil a má manželka se po čase přidala ke studiu také. Studium u Zdenky nás dál podporovalo a po čase se nám narodil nádherný chlapec.

Absolvování Principů života mi nedocenitelným způsobem rozřílo obzory o čem život je a jaký může být, pokud se nevzdáváme a hledáme pro sebe nové cesty. Přestože jsem o 3 roky starší než na začátku studia, mám teď více energie, cítím se dobře, mám fungující vztahy a těším se na budoucnost.

Ing. Jiří Voves
technolog betonu

Když jsem se se Zdenkou setkal poprvé, pomohla mi, abych se dokázal dostat z pro mě nepříjemné a z mého pohledu tehdy neřešitelné situace. Díky ní jsem tak objevil filosofii Principy života®, které jsem u ní vystudoval. Díky Principům života® se snažím mít svůj život ve svých rukou. Na Zdence si cením jejího lidského a laskavého přístupu ke klientům a její profesionality v koučinku. Zkrátka jsem rád, že jsem ji v životě potkal.

Ing. Jana Veverková
managerka ve společnosti RWE

Se Zdenkou jsem se poprvé setkala na semináři Principy života před 3,5 lety. Zrovna jsem prožívala velmi těžké období po rozchodu, ale tentokrát jsem se rozhodla, že zkusím hledat důvody nezdaru jinak než doposud. Díky Zdence jsem začala hledat u sebe a objevila úplně nový svět možností a jiných úhlů pohledu. Postupně jsem začala krůček po krůčku měnit i svůj život ať už ve vztazích s okolím, ale především sama k sobě. Získala jsem odvahu dělat věci, ke kterým jsem ji dříve neměla, a postupně zjišťovala nejenom to, co mě v životě brzdí a z čeho mám strach, ale i co mě baví a co chci. Stále na té cestě jsem, je to nekonečný příběh.

Pokud mám být více konkrétní, co mi setkání se Zdenkou a semináři přineslo, tak se mi například podařilo částečně změnit profesní obor, který mě více zajímá a ve kterém si myslím, že jsem dobrá a můžu být ostatním prospěšná. Vystudovala jsem ekonomii po vzoru mého táty i bratra, automaticky jsem začala pracovat ve financích, a i když mě bavila hloubková analýza dat a hledání kořenových příčin různých jevů a situací, ostatní věci kolem účetnictví, výkazů apod. mi už tolik radosti nepřinášelo. Navíc jsem nikdy nebyla ani moc dobrá na matematiku a logiku, byla pro mě utrpením a všechny zkoušky v této oblasti jsem zvládla jenom díky mojí silné vůli a štěstí na učitele. Dostala jsem se tak jednoho dne do bodu, kdy jsem tušila, že tudy už cesta nevede a že chci dělat něco úplně jiného. A v tom mi Zdenka a semináře velmi pomohly. Postupně tak měním svoje oborové zaměření od čísel k lidem. To mě nabilo novou energií, i když mě to stálo i hodně nervů a odvahy, protože změna byla spojená s vyšší pozicí, na kterou jsem si vůbec nevěřila. Byla to pro mě zkouška odvahy, možnost poprat se se svými strachy a předsudky a posunout se blíže ke svému snu. Nyní v práci sbírám spoustu nových zkušeností, mám díky vedení týmu možnost zkoušet nové nápady a koncepce a využívat i koučinku. Moje práce je tak nyní pro mě živější, kreativnější a zábavnější.

Co se týká osobního života, začala jsem rozmotávat i náš rodinný příběh. Přiblížila se více k tátovi, ke kterému stále hledám cestu, ale oproti situaci před pár lety se více bavíme, i se obejmeme, a pochopila jsem díky jeho ochotě povyprávět mi jeho příběh, jeho chování k nám dětem, kterým jsem v podstatě trpěla až do dospělosti. Vše bylo spojené s bolestí a spoustou zasunutých emocí, ale následné uvolnění stálo za to. Udělala jsem si také větší pořádek ve vztazích s přáteli, pečlivěji si vybírám, s kým a jak chci trávit svůj volný čas a umím se i více a lépe názorově vyhraňovat. Největším tématem jsou pro mě ovšem muži. Zde si stále srovnávám hodnoty a dělám pořádek v tom, co vlastně chci a nakolik jsou to iluze nebo možná realita. Faktem je, že po jednom nepovedeném manželství, třech dalších vztazích a nyní ve vztahu novém stále nevím, jak vše dopadne, ale díky seminářům cítím větší naději a oporu, protože vím, že při jakémkoliv problému se můžu obrátit na Zdenku nebo ostatní ze seminářů a že mi vždy ochotně pomůžou vyznat se v sobě a změnit situaci k lepšímu.

Poznala jsem v životě více koučů i jsem se začala sama koučinku věnovat, protože se mi velmi hodí při vedení lidí. Co mi přijde na Zdence jedinečné oproti jiným koučům je její schopnost vyhmátnou “jádro pudla”. Je jedinečná v kladení otázek i poskytování zpětných vazeb a přitom má v sobě pokoru a je si vědoma, že sama je stále na cestě a učí se. Co si na ní cením nejvíc, je, že neuhne z toho, čemu věří, i kdyby ji to stálo klienta. V tom je pro mě pravdivá, a proto se k ní vždy ráda vracím. Troufám si tvrdit, že díky Zdence, lidem ze seminářů a seminářům samotným jsem teprve zjistila, jak lze život žít, a že můžu být spokojená ve všech oblastech života.

Tomáš Budař
regionální ředitel developerské společnosti

Se Zdenkou mě před zhruba sedmi lety při jednom společném setkání seznámila má žena, nicméně již dříve jsem o ní a jejím koučinku často slýchával od mé ženy i od ostatních přátel. Na samém počátku jsem však přistupoval k jejímu koučinku a výuce seminářů s rezervou, a to v duchu, že já osobně nic nepotřebuji a všechno je u mě v naprostém pořádku.
Postupem času jsem však zjišťoval, že mi ve vztahu s ženou, ale i v ostatních věcech a oblastech života, začíná ujíždět vlak, což začalo být jaksi mimo tento můj pořádek.

Zdenka mě svým výborným a zároveň velmi netradičním úhlem pohledu a stylem koučinku poskytla mnoho zpětných vazeb, které mě nutily a stále nutí pracovat na sobě dál, což prakticky znamená, že jsem pak schopen měnit své dosavadní postoje a názory ve svůj prospěch. Začal jsem u Zdenky studovat praktickou životní filozofii Principy života® spolu se svou ženou a studium jsem začátkem roku 2016 úspěšně dokončil. Během svého studia jsem řešil pro mě spoustu doposud nepříjemných věcí, ale díky Zdence jsem měl možnost podívat se na tyto věci naprosto jinak než doposud a našel jsem nová řešení, což mě v mém životě velmi podpořilo.

Ing. Pavla Lišková
projektová manažerka IT

Se Zdenkou jsem se poprvé setkala před sedmi lety v období, kdy jsem byla hodně nešťastná ve vztahu, ve kterém jsem nedokazala pochopit, proč se mnou tehdejši muž nechce být, když si tak “rozumíme”. Tenkrát se mnou nebylo moc do řeči, ale Zdenka se velmi trpělivě a citlivě snažila zjistit, jak to vlastně mám, co se se mnou a ve mně děje. Přistupovala ke mně se zájmem, kdy se doptavala a zjišťovala, ale především mi dávala takový láskyplný úhel pohledu, jak to vidí, že jsem se dokázala zorientovat v tom, že to není o něm a o tom vztahu, ale že je to především celé o mě, jak já se cítím, co potřebuji a co chci.

Každý seminář u Zdenky mi vždy dodá novou energii, smysl a elán do života, kdy i u zdánlivě neřešitelných situace vidím, že tu najednou cesta je, ať už se to týká vztahů s partnerem, kolegy a situací v práci, s rodiči, kamarády. A můžou to být někdy jen maličkosti, ale někdy i velká životní rozhodnutí, se kterými si ze začátku nevím rady, ale nakonec se mi podaří najít směr, kterým jít, abych byla spokojená a šťastná. Jsem fakt ráda, že jsem Zdenku poznala.

A co mám na ní nejraději? Její živost, energii, elán, chuť, její zájem, zajímavé úhly pohledu a to, jak ke každému umí citlivě přistupovat a šťouchat, aby si člověk rozhýbal svoji životaschopnou část. Ovšem za předpokladu, že vy sami chcete se sebou něco dělat, měnit se a chcete být spokojení a šťastní.

Ing. Lucie Hladilová
ekonomka, účetní

www.vedemeucto.cz

V životě jsou situace, se kterými si nevím rady, nevyznám se v tom, co a proč cítím, anebo potřebuji najít své vlastní vyhovující stanovisko k nějaké věci. V těchto situacích potřebuji prostředí, kde se cítím dobře. Na konzultacích i na seminářích u Zdenky cítím důvěru, přátelskou atmosféru, od Zdenky pochopení, neuvěřitelně lidský přístup, to, že mě nehodnotí, nesoudí a zároveň mi řekne na rovinu a upřímně svůj pohled na věc. Tyty podmínky mě podporují najít takové řešení, se kterým jsem spokojená.

Semináře u Zdenky jsem navštěvovala 2x. Jednou sama a pak jsem si je zopakovala se svým manželem. S manželem bylo absolvování moc zajímavé. Například jsme šli na seminář „rozhádaní“ – já jsem měla nějaké stanovisko, manžel jiné, a Zdenka nám dala ještě úplně jiný pohled na celou situaci, takže jsme nakonec našli „společnou řeč“. Vlastně pro absolvování jsme se rozhodli v momentě, kdy se nám nedařilo počít dítě a chtěli jsme se vzájemně sblížit. Během seminářů i na konzultacích nás Zdenka podpořila nesčetněkrát – v blízkosti s manželem, neb na seminářích jsme si řekli věci, na které jsme doma neměli odvahu, právě proto, že prostředí bylo hodně podnětné a Zdenka byla nestranná a dala nám na věc úplně jiný pohled. V tom, že během tří let, kdy jsme chodili na semináře, jsem počala, odnosila a porodila dvojčata a některé semináře jsme absolvovali ve 4. To bylo hodně zajímavé, protože děti, i když to byla miminka, reagovaly na naše ne-fungování například pláčem, a tak jsme hned měli možnost podívat se na to naše fungování zase jinak a srovnat se.  Dále v tom, že se mi ve spolupráci podařilo ujasnit si, co chci v životě dělat za zaměstnání – momentálně jsem na volné noze – a taky to, že není důležitá jen práce, ale všechno dohromady, i rodina, přátelé, koníčky.

Moc se mi semináře u Zdenky líbí. To, jak do teorie vkládá i své vlastní příklady ze svého života, s čím se potýká ona sama, co prožívá. Líbilo se mi, že jsme se na seminářích zasmáli a někdy i poplakali.

Zdenku jako osobní koučku vřele doporučuji, její úhly pohledu jsou jedinečné, její praxe je bohatá, neustále se v tom, co učí, vzdělává, a je pro mě velmi inspirativní.

Lucie Staňková
realitní makléřka

Paní Zdenku Pižlovou znám již cca 15 let. Tehdy jsem ji objevila na internetu a jezdila jsem za ní z Prahy. Dnes bydlím již v Brně, a tak mám možnost se se Zdenkou setkávat častěji, a vždy, když ji potřebuji, je zde, aby mi pomohla. Zdenka mi od začátku byla velmi sympatická a blízká tím, jaká je. Studuji u ní semináře Principy života® a tyto semináře jsou pro mě velmi přínosné svou podstatou, ale to, co je pro mě opravdu nejdůležitější, je právě osoba Zdenky, která je nejen velmi záživně vyučuje, používá vlastní životní zkušenosti a vlastní moudrost, ale která je pro mě především člověkem, který mi rozumí, který chápe, že se člověk může dostat do různých životních situací a nemusí se bát je před Zdenkou otevřít.

Musím říct, že jsem prošla v minulosti spoustou různých kurzů, seminářů, sezení, atd., ale nikdo mi nedokázal dát tolik, co právě Zdenka. Od začátku jsem měla pocit, že mluvím s přítelkyní, která je neuvěřitelně vnímavá a chápavá, a není to jen její dlouholetou praxí práce s lidmi, ale je to její povahou, jejím „lidským“ a láskyplným přístupem, který u ní tak oceňuji a je to pro mě tolik důležité, když se mám otevřít a mluvit o svých naprosto osobních věcech.

Čeho si také velmi vážím, je to, že mi Zdenka neříká, co mám dělat, ale snaží se mě podpořit v tom, abych si odpovědi hledala v sobě, abych já se stavěla na vlastní nohy a hledala tu svoji jedinečnou cestu, jak dál, či jak vyřešit danou situaci.

Když jsem ke Zdence tehdy přišla, byla jsem ve stavu, kdy mi nefungovalo dobře ani fyzické, ani duševní zdraví a byť jsem v sobě měla určitý potenciál a touhu po tom věci změnit, nevěděla jsem, jak na to, a nikdo mi s tím nedokázal pomoct. Až Zdenka mi vnesla do života nové světlo a naději, že věci se dají řešit, že se dá na vše podívat ještě z jiného úhlu pohledu, a to kolikrát právě ještě z úplně jiného, než bych očekávala nebo co jsem doposud znala.

Pomohla mi najít důvěru sama v sebe, zažít to, jaké je to mít manžela, dobrou práci, dostat se z anorexie a bulimie a žít plnohodnotný život, obklopena dobrými přáteli a lidmi, které mám ráda. Musím říct, že byť stále něco nového hledám, aby můj život měl stále smysl a žití mě opravdu bavilo, jsem šťastná, že jsem tam, kde jsem, a k tomu mi velkou měrou pomohla právě Zdenka. Bez její spolupráce nevím, zda bych tu svou cestu v sobě někdy objevila. A pro tu svou cestu stojí za to žít.

Děkuji Zdence za vše, co pro mě udělala a stále dělá, a přeji jí jen to nejlepší, co si bude sama přát.

MUDr. Kristýna Koldinská
lékařka

Setkání se Zdenkou a Principy života® povazuji za jednu z nejdůležitějších události v mém životě. Semináře jsem začala studovat před 2 lety. Od té doby se v mém životě odehrály zásadní změny. Za nejdůležitější považuji to, že jsem začala pracovat na poznání sebe sama, na tom, kdo vlastně jsem, po čem toužím, jakou cestou bych v životě chtěla jít, co mě baví a těší. Dlouho jsem se trápila tím, co bych měla nebo neměla, jaká bych měla být, co na to ostatní, co se má a může a co je nepřijatelné. A ať jsem dělala cokoliv, pořád jsem pro sebe nebyla dost dobrá. Hledala jsem univerzální návod na to, jak dosáhnout spokojenosti, svoje problémy ve vztazích jsem řešila tím, že jsem se snažila ostatní přimět k tomu, aby se změnili tak, jak já potřebuji, a doufala jsem, že když budu hodná a dobrá, tak to se mnou dobře dopadne.

Semináře pod vedením Zdenky byly prvním místem, kde jsem dokázala sama sobě přiznat, že mi něco chybí a že ten, kdo je zodpovědný za svůj život, jsem pouze já. Je to díky atmosféře, kterou tvoří právě Zdenka svou osobností, jedinečností, upřímností, pokorou, láskyplným přístupem a ochotou investovat svou energii do druhých lidí. Semináře jsou pro mě místem, kde se cítím v bezpečí, chráněná a dokážu si přiznat, kdo jsem nebo nejsem, i když to někdy není jednoduché… Dnes už si své fungování “postaru” neumím predstavit. Podařilo se mi zlepšit komunikaci v rodinných vztazích, najít úctu a lásku sama k sobě i k druhým, respektovat to, že všichni nejsme stejní a uvědomit si, že záleží na mně, jaký život budu žít.

Jsem vděčná, že je Zdenka součástí mého života a že mě neustále motivuje plnit si svoje sny! Děkuji Ti za to, jaká jsi, protože jsi opravdu jedinečná!!!

Back to top of page